Arteherbář – symbolika rostlin v arteterapii

Už delší dobu mě zajímá propojení světa bylin a arteterapie a tím se zrodil nápad na Arteherbář. Co to vlastně bude? Jedná se o celoroční projekt věnovaný tvorbě, relaxaci, sdílení a podpoře duševní pohody. Na konci budete mít svůj vlastní Arteherbář se vším, co bude pro vás důležité.
Věřím, že každá rostlina má svou symboliku stejně jako barva a může nám ledacos ukázat. Symboliku budeme společně hledat a bude to dobrodružství s barvami, vůněmi, emocemi a příběhy.
Na co se můžete těšit?
  • Každý měsíc proběhne arte webinář. Na facebookových stránkách Atelier Arte bude každý měsíc vytvořena online událost, ke které se můžete zdarma připojit. Jednotlivé webináře na sebe navazují, ale je možné se připojit i průběžně.
  • V článcích zde na stránce najdete informace k jednotlivým bylinám, které v danou chvíli rostou a budou tématem naší tvorby. Dozvíte se také, s čím může bylinka pomoci, včetně toho, s čím se nemá kombinovat.
  • O letních prázdninách bude k dispozici také hra v mobilní aplikaci, která vás bude motivovat rostlinky hledat přímo venku, nasbírat si je a vhodně využít.
A důležité na závěr – není nutné umět malovat. Cílem je inspirovat se vzájemně v tvorbě, která bude velmi návodná. Nemusíte se tedy bát, že se budete dlouho dívat na prázdný papír. Při přemýšlení nad svými tématy se budeme učit jak využít přírodu k jejich řešení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru