ARTEHERBÁŘ

Arteherbář propojuje svět bylin a arteterapii. 

K jeho vzniku se váže hezký příběh. Vytvářela jsem ho postupně skrze webináře s podobně laděnými lidmi. Naše duševní zdraví po době covidu bylo v ohrožení. Někdo řešil zdravotní potíže, někdo vyhoření v práci. Vztahy v době izolace prošly taky velkou zkouškou. Postupně se k nám přidávalo víc a víc lidí. Já jsem skupinu organizovala a vymýšlela techniky arteterapie spojené s bylinami. Povídali jsme si hodně o duševním zdraví a prevenci.

Občas se někdo nemohl připojit a chtěl záznam, tak se zrodila myšlenka začít techniky sepisovat. Abych ještě více motivovala ostatní ke kreslení, vytvořila jsem výzvu. Ten, kdo nakreslil bylinku a poslal mi ji, dostal Arteherbář. Sešlo se obrovské množství kreseb, které mi posílali lidé napříč republikou. A ilustrace byly na světě. Pak už to chtělo skvělou grafiku. 
Dát to celé zpracovat sociální firmě, kde pracují lidé s duševním onemocněním, pak už bylo jasnou volbou. Na radost, kterou jsme s grafičkou měly, když jsme je viděly vytištěné, si ještě vzpomínám. Mám ráda spontánnost, smysluplnost a věci s přesahem a také, když mají lidé možnost rozvíjet svůj potenciál. To vše se v Arteherbáři povedlo.

Oblíbený je jako nástroj seberozvoje pro pracovníky pomáhajících profesí.

Pořídila si ho maminka pro svého syna, který miluje přírodu a může ji i sebe skrze něj poznávat. 

Pár podnikatelům pomáhá se na malý moment zastavit od práce.

Dvě paní učitelky inspiruje ve výuce. 

Baví také arteterapeuty, protože námětů na techniky není nikdy dost. 

Přejít nahoru